Odłącznik napowietrzny, modułowy z konstrukcją pod ograniczniki przepięć SN ONMp III SA 24/4o
towar niedostępny
Opis
Cena nie uwzględnia ograniczników przepieć.
Modułowa budowa odłączników typu ONMp III SA 24/4o powala na samodzielne ustawianie biegunów względem siebie zachowując minimalne, bezpieczne odległości. Odłączniki te można instalować na górze (nad przewodami słupa) oraz na nodze słupa w pozycji poziomej. W przypadku zamawiania odłącznika (odłącznikouziemnika) modułowego przeznaczonego do montażu na wierzchołku słupa należy podać typ konstrukcji, do której ma być przymocowany łącznik W przypadku zamawiania odłącznika (odłączniko-uziemnika) modułowego przeznaczonego do montażu do nogi słupa należy podać średnicę wierzchołkową słupa wirowanego.
Odłączniki napowietrzne typu ONMp III SA 24/4o posiadają asymetryczną budowę trójbiegunową ze wspólną belką wsporczą oraz wspólnym napędem dla wszystkich biegunów. Każdy biegun odłącznika zbudowany jest na dwóch izolatorach wsporczych. Jeden izolator zamocowany jest do konstrukcji na stałe, drugi zamocowany jest do łożyskowanej konstrukcji ruchomej. Konstrukcje ruchome wszystkich trzech biegunów połączone są jednym profilem. Do profilu zamocowany jest uchwyt mechanizmu napędowego łącznika, taka budowa zapewnia jednoczesne zamykanie i otwieranie wszystkich biegunów.
Do zacisku prądowego fabrycznie zamontowany jest mostek LGY zakończony miedzianą płytka montażową. W płytce montażowej wykonano niezbędne otwory służące do zmontowania mostka z ogranicznikiem przepięć i końcówką głowicy kablowej. Aby zapewnić optymalną drogę przepływu prądu, zacisk przyłączeniowy połączony jest ze stykiem głównym poprzez miedziane złącze elastyczne. Do przyłączenia linki lub przewodu zasilającego od strony styku stałego zastosowano zacisk prądowy pozwalający również przyłączyć linkę o przekroju do 95 (120) mm². Do belki głównej odłącznika w standardzie zamocowane są konstrukcje pod ograniczniki lub izolatory wsporcze dzięki czemu nie ma potrzeby instalować dodatkowej konstrukcji pod ograniczniki przepięć. Takie rozwiązanie zapewnia więcej miejsca na słupie oraz zmniejsza czas realizacji i koszty inwestycji.
Sterownie odłącznikiem odbywa się przy pomocy napędu ręcznego typu NRA(u) lub silnikowego NEA.
Odłączniki modułowe mogą być sterowane napędem o ruchu posuwisto-zwrotnym, typu NRMA(u).
Łączniki zbudowane na izolatorach porcelanowych.